38 Haftalık Gebelik

3229 gösterim · 0 Yorum

38 HAFTALIK GEBELİK – Deneyimli Jinekolog Op. Dr. Fatih Esen hafta hafta gebelik takibiniz için anlatıyor: Artık bebek istediği zaman gelebilir (38 haftalık gebelik). Erken doğum lafı ortadan kalktı. 37 haftayı tamamladık.

38. Haftada Yaşananlar:

Ağrılar sıklaşır, baskı daha da artar. Kontrole gittiğinizde doktorunuz vajinal muayene yaparak doğum için doğum kanalının uygun olup olmadığını kontrol edebilir bu haftada. Bazen bu muayeneden sonra lekelenme olabilir, korkmayın. Eğer vücudunuzdaki şişlikler aniden artarsa, yüzünüzde şişlik olursa, bacaklardaki şişliğe parmakla bastırıldığında parmağın izi uzun süre geçmezse doktorunuzu haberdar etmeniz gerekir.

Gebeliğin 38. Haftasında Bebek:

Gebelikte 38. Haftayla beraber gece uykularınız sık sık bölünür, sabahları yorgun kalkabilirsiniz. Bebeğin hareketleri ortalama günde ondan az olmamalıdır. Büyümesi bebekten bebeğe farklılık gösterir… Genellikle 150 gramdan az 350 gramdan fazla olmaz hafta başına bakarsak. Ani bir gelişme olduğunda yapacaklarınızı eşinizle beraber gözden geçirmenin zamanı geldi. Kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Günlük hayatınızı elinizden geldiğince sürdürmeye çalışın. Hazırlık var, telaş yok. Sakin olun… Gebelikte 38. Hafta

Op. Dr. Fatih Esen'le Bebek.Tv HAFTA HAFTA GEBELİK https://bebek.tv/videolar/hafta-hafta-gebelik/4

.