Emzirmenin Anneye ve Bebeğe Faydaları Nelerdir?

10071 gösterim · 1 Yorum

Emzirmenin Anneye ve Bebeğe Faydaları Nelerdir? Emzirmenin hem anneye hem de bebeğe büyük faydaları vardır. Gelin ilk olarak Emzirmenin bebeğe faydalarını inceleyelim:

Emzirmenin Bebeğe Faydaları

 • Emzirmenin bebeğe en büyük faydası hiç kuşkusuz anne ve bebek arasında çok yakın bir bağın oluşmasına zemin hazırlamasıdır. Başka hiçbir zaman bebek ve anne bu kadar yakın temas halinde olma şansını yakalayamaz. Bu, bebeğin ruhsal gelişimi açısından son derece olumludur.
 • Emzirmek, aynı zamanda bebeğin fiziksel gelişimi, bağışıklık sisteminin gelişmesi, hastalıklarla mücadele etmesi konusunda da tam destek sağlar.
 • Ayrıca emzirmek bebeklerde görülebilen şeker hastalığı, lösemi, kulak enfeksiyonu ve çocuk obeiztesi risklerini de düşürür.
 • Her annenin sütü bebeği için özeldir ve başka hiçbir besin bebeğe anne sütünün sağladığı faydaları veremez.

Emzirmenin Anneye Faydaları

 • Peki Emzirmenin anneye faydaları neler? Bebeğine doya doya sarılmak dışında anneye en büyük faydalarından biri, rahmin hamilelik öncesi boyutuna dönmesi için gerekli hormonları harekete geçirmesidir.
 • Emzirmek aynı zamanda hamilelik boyunca alınan kiloların verilmesine de yardımcı olur. Emzirirken vücudunuz hamilelik öncesinde aldığınız özel tipteki yağı kullanarak, bu yağın vücudunuzun kalıcı bir parçası olmasını engeller.
 • Emzirmek, annenin doğru hızda kilo vermesine de yardımcı olur. Emziren kadın günde ortalama 500 – 800 kalori enerji harcar. Ancak unutmayın! Annenin emzirme döneminde çok hızlı kilo vermesi sağlıklı değildir, çünkü bu durum süt miktarını azaltabilir.
 • Emzirmenin anne açısından göğüs kanseri, yumurtalık kanseri ve şeker hastalığı risklerinde düşüşe sebep olduğu da bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Emzirmenin hem anne hem de bebek için faydaları saymakla bitmez. Bu yüzden bebeğiniz 2 yaşına gelene kadar düzenli emzirmeye devam etmeli, bebek 6 aya gelene kadar herhangi bir sağlık problemi yaşamadıkça sadece anne sütüyle beslemelisiniz. Özellikle doğduktan hemen sonra bebeğin içtiği ağız sütü bebek için çok faydalıdır, bunu unutmayın.

Anne Sütü ve Bebek Beslenmesiyle İlgili Diğer Videolar:

​​​​​​​.

Avatar
 • Apiterapimerkezi 25-04-2020 21:26
  POLENİN  ISPATLANMIŞ FAYDALARI 1- Polen bütün vitaminleri taşımaktadır  3- Zekayı çalıştırır, kemik ve kas kuvvetsizliklerini giderir 4- Şeker hastalığına faydalıdır. 5- Bağırsak çalıştırıcıdır. 6- Aşırı yorgunluk, zayıflık, kansızlık,yavaş gelişme yi ortadan kaldırır. 7- Beyin yorgunluğu ve düşünsel bunalıma iyi gelir.  8- Sinir dengesini korur. 9-Sakinleştirici ve dinçleştirir. 10-Moral ve ruh sağlığına yararlıdır 11-Beyin ve kas gücünü artırır, .. 12-Görme yeteneğini arttırır. 13-Üstün kan yapıcı özelliği vardır.Kanı temizler,kanı filtre eder,alyuvar sayısını %30 oranında arttırır. 14-Hücre yenileyicidir. 15-Polenle beslenen annenin, bebeğine verdiği anne sütü daha uzun sürer. Böylece hem bebeğin gelişme bozukluğu önlenir hem de bebeğin kabızlığı önlenir, gazı giderir ve hastalık kapmamasına yardımcı olur. önlenir, gazı giderir ve hastalık kapmamasına yardımcı olur. 1 Gram Polendeki 8 mg B1 vitaminini şu besinler sağlar, 70 gram Bira mayası, 3 kg. Karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates 1 Gram Polendeki 5 mg B2 vitaminini şu besinler sağlar 50 gram Bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek 1 Gram Polendeki 27 mg B5 vitaminini şu besinler sağlar 35 gram Bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP'dir. Polen Harika Besinlerin en üstünüdür. Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim,Organik sertifikalı Arı Ürünleri temini ve kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu tlf. ve Whatsapp tan ulşblrsnz.Saygılarımla,Apiterapi Merkezi.Kadir Onay