Bebeklerde Beslenme

Bebeklerde beslenme konusunda özellikle ilk kez anne-baba olanların aklına pek çok soru takılır. Elbette tüm anne-babalar sağlıklı gelişim için bebeklerinin en iyi şekilde ve doğru besinlerle beslenmesini ister.

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için beslenmesinde en temel konu doğumdan altıncı ayın sonuna kadar sadece anne sütüyle beslenmesidir. Anne sütü ve faydaları hem ülkemizde hem de dünyada olabildiğince vurgulandığı halde ne yazık ki pek çok anne genellikle bilgi eksikliğinden dolayı mama kullanmak durumunda kalıyor. Bebek mamaları elbette zaruri hallerde başvuracağımız bir çözüm. Ancak bebeğinizi düzenli emzirmeniz durumunda hem sütünüz zamanla artacak, hem bebeğinizle kurduğunuz bağınız güçlenecek hem de bebeğinizin beslenmesini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu arada unutmadan hatırlatalım "acaba bebeğime sütüm yetiyor mu, acaba bebeğim yeterince doyuyor mu?" gibi bazı tedirginlikler yaşıyorsanız eğitimci ve iki bebek annesi Feride Esen'le Mutlu Bebek Yetiştirme Formülleri kanalımızdaki Sütüm Yetiyor Mu Bebeğim Doyuyor Mu? başlıklı videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Bebeklerde beslenme kanalımızda yenidoğan bebekler nasıl beslenmeli? Anne sütünün bebek beslenmesindeki yeri neden çok önemli? Süt yapan yiyecekler hangileri? Bebeklerde ek gıdaya nasıl ve ne zaman geçilmeli? Bebeklerde beslenme konusunda mutlaka dikkat edilmesi gereken püf noktalar neler? Bebeğim tuz ve şekerle ne zaman tanışmalı? gibi pek çok sorunuza yanıt bulabileceksiniz. 

Bir yandan bebeklerde beslenme videolarımızı izlerken Bebek Gelişimi ve Bebek Bakımı videolarımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Bebeklerle İlgili

Paylaşmak istediğin videoların mı var?

VİDEONU YÜKLE, KANALINI OLUŞTUR