Hafta Hafta Gebelik

GEBELİK HAFTALARI VİDEOLARINA GEÇMEDEN ÖNCE LÜTFEN BU KISMI OKUYUN...

Eğer hafta hafta gebelik takibinizi yapacak güvenilir bir kaynak arayışındaysanız doğru adreste olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Her şeyden önce Bebek.Tv ailesi olarak bizler de bebek büyüten anne-babalarız ve en temel çıkış noktamız sağlıklı ve mutlu nesillerin yetişmesini elimizden geldiğince desteklemek. Bilgi kirliliğinin giderek arttığı internet ortamında güvenilir ve güncel bir bilgi kaynağı oluşturabilmek için inanın elimizden geleni ardımıza koymuyor, her şeyden çok kalbimizle yol alıyoruz...

Özellikle ilk kez hamile kaldığımızı öğrendiğimizde hepimiz hem bir sevinç hem de bir endişe içinde bulduk kendimizi. Bebek sahibi olma düşüncesi ister istemez birçok kaygıları da beraberinde getirdi. Kaygıların en başında da karnımızdaki bebeğimizin sağlığıyla ilgili bir sorun yaşamadan huzurlu bir hamilelik geçirip bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almaktı. Yani anne olmak daha bebeğin karnımızda olduğunu öğrendiğimiz an başladı hepimiz için. Beslenmeden uyku düzenimize, önceliklerimizden hayallerimize tepeden tırnağa hayatımıza yeni bir düzen verdik ve işin esasını söylemek gerekirse yaptığımız doğumla birlikte bir bakıma bizler de yeniden doğduk... ❤

Hafta Hafta Gebelik Videolarında Neler Var?

Hafta hafta gebelik kanalında Bebek.Tv olarak her bir gebelik haftası için bir video hazırladık. Gebe olduğumuzu da en erken hamileliğin 4. haftasında öğrendiğimizden hamilelikte 4. haftadan başlayarak 40. haftaya kadar hepimize yol arkadaşlığı yapacak bir video serisi hazırladık. Bizimle hafta hafta hamilelik yolculuğuna çıkan doktorumuz kadın doğum uzmanı Op. Dr. Fatih Esen onbeş yılı aşan deneyimiyle gebelik öncesi hazırlıklardan başlayarak gebelik haftalarında hem anne adayı hem de bebekte nasıl değişimler yaşandığını anlattı; 40 haftalık gebelik yolculuğu boyunca size her bir gebelik haftasında önemli hatırlatma ve tavsiyelerde bulundu.

Videoları izlerken size tavsiyemiz hamileliğinizin kaçıncı haftasındaysanız --kaç haftalık hamile olduğunuzu net olarak hesaplamak isterseniz buraya tıklayın!-- sadece o haftanın videosunu değil bir önceki ve bir sonraki haftaların videoları da izlemeniz yönünde. Her anne adayının tüm haftaları birebir aynı şekilde yaşaması da zaten düşünülemez. Bu arada sakın unutmayın, bu videolar sadece bilgilendirme amacını güdüyor. Tabi ki kendi doktorunuzla olan rutin görüşmelerinizi asla aksatmamalı ve son kertede onun yönlendirmesine göre hareket etmelisiniz.

Op. Dr. Fatih Esen Kimdir?

1971 doğumlu Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatih Esen dönem üçüncüsü olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldu. Aynı yıl ABD'de doktorluk yapabilme sınavlarını geçerek  Amerika'da çalışabilme sertifikasını aldığı halde Türkiye'de kalmayı tercih etti. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisas çalışmalarını gerçekleştirdi. Bu dönemde özellikle riskli gebelikler konusunda bilgi ve tecrübe kazandı. Kendi alanında Türkiye’de ilk örneklerden biri olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı’nda, bu alanda ülkemizin en önde gelen isimleriyle bir arada çalışma imkanı buldu. 2001 yılından 2016 Haziran ayına kadar Türkiye Kanserle Savaş Vakfı’nda ve Özel Göztepe Hastanesi’nde çalışmalarına devam etti. 2016 yılı Haziran ayından bu yana İntermed Doktor Ofisleri-Caddebostan adresindeki kliniğinde anne adaylarıyla olan yolculuğuna devam ediyor ve Mart 2017'de dünyaya gözlerini açan bebeğiyle babalığı ikinci kez tadıyor.

Anneliğe Adım Adım İlerlerken...

Biliyoruz, hafta hafta büyüyen karnınız ve artan heyecanınızla, hamilelik döneminde bazı zorluklar yaşayacaksınız. Özellikle hamileliğinizin ilk 3 aylık 1. Trimester dönemi ve son 3 aylık 3. Trimester dönemi pek de güllük gülistanlık geçmeyebilir. Bir bebeğin hayatınıza dahil olması fikri, bu durumun getirdiği sorumluluklar ve yaşayacağınız pek çok değişim sizi ve eşinizi zaman zaman tedirgin de edebilir. Moralinizi sakın bozmayın fakat bilin ki hamileliğin son haftaları büyüyen karnınızla uyumakta bile güçlük çekeceksiniz. Ancak dünyaya sizin kucağınızda gözlerini açan ve bütün saflığıyla mis gibi kokan bebeğinizin gün gelip size doğru coşkuyla “anne, anne” diye koşarak sarılması kesinlikle tarif edilemez bir duygudur… - Yeri gelmişken eğer hala izlemediyseniz Söz Annede serimizdeki videoaları ❤ Anne Olunca Ne Anlarsın ❤isimli videodan başlayarak izleyebilirsiniz. Söz Annede serisindeki videoları izlediğinizde yalnız olmadığınızı çok ama çok iyi anlayacaksınız. Mutlaka göz atın!

Son olarak size 2 önemli hatırlatmamız var:

1. Hafta hafta gebelik takibinizi yaparken bir yandan da Hamilelikte Beslenme videolarımıza da göz atmayı sakın unutmayın! Bu dönemde doğru beslenmeniz de çok ama çok önemli.

2. Deneyimli eğitimci ve anne Feride Esen sosyal medyada fenomen olan Söz Annede videolarından sonra bir de Mutlu Bebek Yetiştirme Formülleri kanalında videolar yayınlıyor ki hafta hafta gebelik takibi yapan tüm anne adayları bu kanaldaki gebelik dönemine dair videoaları da mutlaka izlemeli.

Bebek.Tv olarak her bir anne adayına bu annelik yolculuğunda sağlıklı ve keyifli günler, mutlu bebek(ler) dileriz... ❤

Bebeklerle İlgili

Paylaşmak istediğin videoların mı var?

VİDEONU YÜKLE, KANALINI OLUŞTUR