Ninniler

Hangi anne-baba bebeğine ninni söylemekten içten içe derin bir mutluluk duymaz ki... Kendi bebekliğimizden bu yana hafızamıza kazınan birçok ninni yok mu hepimizin? Örneğin "uyusun da büyüsün ninni" diye duysanız hemen aklınıza şu gelmez mi: "tıpış tıpış yürüsün ninni"...

Bebek ninnileri söylemeyi siz de deneyin!

Hangi anne-baba bebeği huzur içinde, gaz sancısı çekmeden mışıl mışıl uyusun istemez ki? Belki de bunu sağlamak için bebeğinizi yatağında, kucağınızda veya ayaklarınızda sallayarak uyutmaya çalışırken ona yumuşacık kıvamda bebek ninnileri söylemek yapılabilecek en keyifli şeylerden. Yok, "benim sesim pek de güzel değil" demeyin mutlaka siz de bebeğinize ninni söylemeyi deneyin. Emin olun sizi ilgiyle dinleyen, ninniler racılığıyla sizden ilk eğitimlerini almaya başlayan bebeğinizin huzurlu uykulara daldığını gördükçe bundan belki de zamanla çok daha fazla keyif alacaksınız. 

Bebek ninnileri Bebek.Tv'de dinlenir! ❤️

Eğer aşina olduğunuz ninnileri hatırlamak, belki de daha önce hiç duymadıklarınızı dinlemek için Bebek.Tv portalında Ninniler başlıklı bir de kanal açtık ve beğeneceğinizi düşündüğümüz bir seçki hazırladık. Kanalımıza ülkemiz ninnilerinin yanısıra bazı farklı ülkelerden ve dünyadan ninniler de ekledik, eklemeye devam edeceğiz. Bebeğinizi sakinleştirmek, yatıştırmak ve huzur içinde uyutmak istediğinizde dinletebileceğiniz bebek sakinleştiren müzik örnekleri de kanalımızda yer alıyor ve almaya devam edecek.

Hem biliyor musunuz bebeğinize söylediğiniz veya ona dinlettiğiniz niniler ona verdiğiniz ilk eğitimler şeklinde de düşünülebilir. Bu konuda akademik araşltırmaları olan Prof. Dr. Necati Demir ninnilerin uyutmaktan daha çok eğitim fonksiyonu olduğunu ve bebeklerin anne-babalarında beşikte aldıkları ilk eğitim olduğunu söylüyor.

Biz, bebek kokusu sinmiş tüm ninnilerimizi çok ama çok seviyoruz... Tüm bebeklerimiz huzurla, sağlıkla, mışıl mışıl uyusun anne-babaların da yüzü gülsün istiyoruz...

❤️

Bebeklerle İlgili

Paylaşmak istediğin videoların mı var?

VİDEONU YÜKLE, KANALINI OLUŞTUR